Rozpuszczalny proszek fumaranu tiamuliny

Rozpuszczalny proszek fumaranu tiamuliny
Szczegóły:
Co to jest rozpuszczalny proszek fumaranu tiamuliny? Farmakodynamika: Tiamulina jest antybiotykiem pleuromutylinowym, który w wysokich stężeniach wykazuje działanie bakteriobójcze przeciwko wrażliwym bakteriom. Działa poprzez wiązanie się z podjednostką rybosomu 50S, hamując syntezę białek bakteryjnych. Tiamulina...
Wyślij zapytanie
Pobierz za darmo
Opis
Parametry techniczne

Co jestRozpuszczalny proszek fumaranu tiamuliny?

Farmakodynamika:Tiamulina jest antybiotykiem pleuromutyliny, który w wysokich stężeniach wykazuje działanie bakteriobójcze wobec wrażliwych bakterii. Działa poprzez wiązanie się z podjednostką rybosomu 50S, hamując syntezę białek bakteryjnych.

Tiamulina wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne przeciwko Mycoplasma i Brachyspira hyodysenteriae (czynnik wywołujący czerwonkę świń), a także dobrą skuteczność przeciwko większości bakterii Gram-dodatnich, w tym Staphylococcus i Streptococcus (z wyjątkiem paciorkowców grupy D). Wykazuje umiarkowaną aktywność przeciwko Actinobacillus pleuropneumoniae, ale słabą skuteczność wobec większości bakterii Gram-ujemnych.

W połączeniu z chlorotetracykliną w stosunku 1:4 jest skuteczny w leczeniu bakteryjnego zapalenia jelit, bakteryjnego zapalenia płuc i czerwonki świń wywołanej przez Brachyspira hyodysenteriae u świń. Wykazuje znaczną skuteczność przeciwko zapaleniu płuc wywołanemu mieszanymi infekcjami Mycoplasma pneumonia z Bordetella bronchiseptica i Pasteurella multocida.

Farmakokinetyka:Tiamulina jest dobrze wchłaniana po podaniu doustnym u świń. Biodostępność po podaniu pojedynczej dawki wynosi około 85%, a maksymalne stężenie w osoczu osiągane jest w ciągu 2–4 godzin. Lek jest szeroko dystrybuowany w całym organizmie, a najwyższe stężenia występują w tkance płuc. Tiamulina jest intensywnie metabolizowana in vivo, tworząc ponad 20 metabolitów, z których część zachowuje działanie przeciwbakteryjne. Metabolity są wydalane głównie z żółcią z kałem (około 70%), a około 30% z moczem.

 

Jakie są właściwości fizykochemiczneRozpuszczalny proszek fumaranu tiamuliny?

Ten produkt ma postać białego lub prawie białego proszku.

 

Używa

Co jestRozpuszczalny proszek fumaranu tiamulinyużywany do?

Antybiotyk pleuromutylina. Stosowany głównie w profilaktyce i leczeniu przewlekłych chorób układu oddechowego u kurcząt; Mycoplasma pneumonia i Actinobacillus pleuropneumoniae u świń; a także w przypadku czerwonki świń wywołanej przez Brachyspira hyodysenteriae i enteropatię proliferacyjną u świń.

 

Dawkowanie

IleRozpuszczalny proszek fumaranu tiamulinynależy podawać zwierzęciu?

W przypadku leczniczej wody pitnej:Świnie: 0,45–0,6 g na litr wody przez 5 kolejnych dni; Kurczaki: 1,25–2,5 g na litr wody przez 3 kolejne dni.

 

Skutki uboczne

Jakie są potencjalne skutki uboczneRozpuszczalny proszek fumaranu tiamulinyu różnych gatunków zwierząt?

Przy zalecanym dawkowaniu u świń może czasami wystąpić rumień skóry. Przedawkowanie może powodować przejściowe ślinienie, wymioty i depresję ośrodkowego układu nerwowego u świń.

 

Jakie są najczęstsze postacie dawkowaniaRozpuszczalny proszek fumaranu tiamuliny?

Premiks: 10%.

 

Jakie są środki ostrożnościRozpuszczalny proszek fumaranu tiamuliny?

(1) Jednoczesne stosowanie z antybiotykami polieterowojonoforowymi, takimi jak monenzyna, salinomycyna lub metylosalinomycyna, jest zabronione.

(2) Podczas stosowania należy unikać kontaktu z oczami i skórą.

(3) Okres karencji: Świnie: 7 dni; Kurczaki: 5 dni.

 

Popularne Tagi: Proszek rozpuszczalny fumaran tiamuliny, producenci, dostawcy, fabryki, hurtownia, niestandardowe

Wyślij zapytanie